PRVENSTVO HRVATSKE ZA KADETE

U subotu 20.05.2023. održano je ovogodišnje kadetsko Prvenstvo Hrvatske. Naš klub predstavljalo je 4 natjecatelja i ostvarili smo odličan rezultat osvojivši 2 srebrne medalje. Prva je na tatami izašla Lea Cvrlje koja još uvijek pokušava uhvatiti natjecateljski ritam nakon duže pauze. Nažalost malo trema, malo odlična protivnica doveli su do toga da je Lea relativno lako izgubila borbu i završila s natjecanjem. Nakon nje na tatami je izašla Mela Malkić kojoj je ovo prvi nastup na državnom natjecanju. Odličnom prvom borbom Mela je lako svladala prvu protivnicu dok je u drugom kolu zaustavljena od puno iskusnije protivnice. Curama je ovo natjecanje poslužilo kao dobra škola za rad dalje. Stela Videk odradila je jedan odličan turnir. Nakon suverene pobjede u prvoj borbi, malo trzavica u borbi za medalju i odličnog izdanja u polufinalu došao je ponovni okršaj s protivnicom koja je ove godine već par puta bila uspješnija, ali uvijek za dlaku uz mrvicu nedostatka sreće. Nažalost, slična situacija ponovila se i ovog puta. Nakon što su svaka pobijedile po jednu rundu, u odlučujućoj rundi jedan zadnji kružni u zadnjim sekundama koji je sjeo na vizir nije registriran i borba odlazi u korist protivnice. Steli čestitam na trudu i radu kroz cijelu godinu jer ovo natjecanje je samo plod svega što radimo mjesecima unazad! Vito Đuranić natjecanje je otvorio jednom lošijom rundom, ali je dojam popravio u svakoj sljedećoj. Nakon malo nervoze i trzavica u borbi za medalju, odradio je odlično polufinale i praktički protivniku nije dopustio nikakve šanse. Finalna borba nažalost je prekinuta budući da je u jednoj razmjeni udaraca Vito dobio nezgodan udarac po ruci zbog koje nije mogao nastaviti dalje. Šteta za finale, ali velika čestitka za srebrnu medalju. Nakon još jednog završenog Prvenstva Hrvatske naš klub bogatiji je za dva kadetska viceprvaka Hrvatske! Čestitam!
REZULTATI:
SREBRNA MEDALJA:
Stela Videk (kadetkinja) 152-156cm 2-0/ 2-1/ 2-0/ 1-2
Vito Đuranić (kadet) 152-156cm 2-0/ 2-0/ 0-1
BEZ PLASMANA:
Mela Malkić (kadetkinja) 156-160cm 2-0/ 0-2
Lea Cvrlje (kadetkinja) 160-164cm 0-2
TRENER: Mladen Kuliš
Slike: https://www.facebook.com/TAEKWONDOKONDOR/photos/pcb.6275851232531519/6275844109198898/

 

Taekwondo klub Kondor
Keseri 4f, 10250 Zagreb, Hrvatska  *  tel/fax  01 6140 576  *  gsm  091 6560 349
ivica@taekwondo-kondor.hr  *  www.taekwondo-kondor.hr